Koncerty & Recitale
– Archiwum minionych –

Rok 2017

Melodia de Buenos Aires

9 grudnia 2017 r.

To był piękny recital muzyki tanga. Poruszające interpretacje zarówno instrumentalne, jak i wokalne. Doskonale dobrany repertuar, na miarę Viejos Milongueros z Buenos Aires lat 40. i 50. Zabrzmiały tanga Tinta Roja, Nido Gaucho, Gricle, Uno, El dia que me quieras, Ultimo Café)Klasyka w najlepszym wykonaniu.

Ze znaną sobie mocą i pasją zaśpiewał Carlos Roulet (Buenos Aires), na bandoneonie i jak się okazało, również na pianinie zagrał Edgardo Otero Salvador (La Plata). Wspaniałe aranżacje i duet, na który będziemy czekać. Dziękujemy.

Listopad 2015

Od pierwszego dnia współpracy wiedzieliśmy, że Koncerty ORIGINAL TANGO ARGENTINO to unikatowa propozycja na polskiej scenie muzycznej, która z pewnością zaspokoi gusta wielu koneserów muzyki.

Trasy koncertowe Carlos Roulet & Tango Diagonales

W czasie I trasy koncertowej śpiewaka Carlosa Rouelta oraz zespołu Tango Diagonales odbyły się 4 koncerty w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i w Warszawie.

Repertuar zespołu nawiązywał do tradycji Złotej Ery Tanga. Mieściły  się w nim zarówno sztandarowe kompozycje tamtego okresu: „Remolino”, „Por una cabeza”, „Tinta Roja”, jak i wspaniałe aranżacje utworów słynnego Astora Piazzolli, twórcy stylu „nuevo tango”.

Czerwiec 2016

Ich pierwsza Trasa koncertowa (Wrocław – Kraków – Katowice – Warszawa), przyniosła im sukces i uznanie na polskiej scenie tanga. Zagrane koncerty spotkały się z niezwykle ciepłym i serdecznym przyjęciem publiczności, którą szczególnie ujęli wykonaniem polskiego tanga „Już nigdy” .

W czerwcu 2016 roku ponownie zagrali cztery emocjonujące koncerty (Kraków/ Radio Kraków – Wrocław/ Stary Klasztor – Gdańsk/Filharmonia Bałtycka – Warszawa/Noches Porteñas ).
Również tym razy usłyszeliśmy brawurowe aranżacje i wykonanie znanych na całym świecie tang „Loca”, „Mi dolor” czy „Gricel”. I tym razem zabrzmiały kompozycje Astora Piazzolli oraz autorskich kompozycji zespołu, a wśród nich cudowna milongę „El Torre”.

W czasie II Trasy Koncertowej Original Tango Argentino artyści wystąpili w składzie Carlos Roulet (śpiew), Pablo Murgier (fortepian), Edgardo Otero Salvador (bandoneon), Simone Toleo (bandoneon), Santiago Quagliariello (kontrabas), Camilo Fiore (flet).

Patronat Honorowy

Patronat Medialny